ekonomik cilt bakım yöntemleri

2010-03-31 01:40:00

güzellik bakim1
Soğuk havalar cildinizi kurutabilir, dudak ve ellerinizde çatlaklar meydana gelebilir.İşte tüm bunları önlemek için cildinize bakım uygulamaya ihtiyacınız olacak.Çarşı-pazardan aldığınız sebze ve meyvelerle cildinizi soğukgünlere hazırlayabilirsiniz.Hem doğal ürünlerden faydalanarak hem de kozmetik ürünlere çok fazla para harcamadan…Limon, havuç, salatalık, lahana ve daha neler neler…
Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu kürleri uygulamayı ihmal etmeyin.

► Limon ile ellerinizi nemlendirin
Bir limonu ikiye bölün. Yarısını elinizinarkasına sürün. Limon yüksek oranda sitrikasit ve C vitamini içerir. Bu da doku üretiminin harekete geçmesini sağlar. Ellerinizdebirkaç saniye yanma hissedebilirsiniz;ama ellerinizi nemlendirerek iyi bir sonuçalmış olacaksınız.

►Türk kahvesinin telvesi ile ölüderilerden kurtulun
Türk kahvesinin telvesi ile kreminizi karıştırarak yüzünüze uygulayın. Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak için bu kür ideal.

►Pırasa ile cildinizi tazeleyin
İki pırasanın beyaz kısmını ince ince doğrayın. Bir bardak sütle beraber on dakika pişirin. Lapa olan pırasayı, ılık halde cildinize sürün.20 dakika sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin. Kısa bir süre sonra yüzünüz canlı ve parlak görünüme kavuşacak.

0
0
0
Yorum Yaz