Külotlu çorap,Külotlu çorap tipleri

2009-02-25 03:03:00

Külotlu çorap,Külotlu çorap tipleri

Moda - Stil

Kadinca.net,diyet,moda,makyaj,kadın,güzellik,astroloji,itiraf,kadınlar

Külotlu çorap, genellikle kadınlar tarafından giyilen, belden ayak ucuna kadarki bölgeyi sıkıca kaplayan ve saydam kumaştan imal edilen giyecektir. Genllikle naylondan imal edilir. tek parçadan oluşan külotlu çoraplar 1960'larda ortaya çıkmış ve o zamana kadar kullanılan naylon çoraplara çok önemli bir alternatif oluşturmuştur.Külotlu çorabın kullanımda olan pek çok çeşidi mevcuttur. Çorabın saydamlığı denier cinsinden ifade edilir ve 3 denierden( görünmez, ya da çok ince) 15 ( standart şeffaf), 30 ( yarı opak) 70 deniere ( opak) cinsleri mevcuttur. Yine kullanılan iplik ve boyaya göre parlak ya da mat olarak da sınıflanabilir. Daha ince görünüm sağlayabilmek amacı ile külot bölgesi daha sıkı dokunmuş

korseli ( Control top) modelleri, kalça bölgesini toparlayan (lifter) modelleri mevcuttur. mini etek ve şortlarla ya da mayo ile giyilmek üzere dikişsiz ve külot bölgesi aynı dokuda üretilen bele kadar şeffaf ( seamles, sheer to the waist) ve açık ayakkabılarla kullanılmak üzere parmak bölgesi kuvvetlendirilmemiş modelleri de vardır. Günümüzde külotlu çoraplar aksesuar olarak kullanılmaktadır.

Desenli çorapların yanında file çoraplar da zaman zaman yaygınlık kazanan külotlu çorap türleridir.Soğuk havalarda sıcak tutmasından dolayı son yıllarda erkekler tarafından da tercih edilir olmuştur.
 0
0
0
Yorum Yaz